+48 887151539

Atrakcje w okolicy

Gościom, którzy chcą aktywnie spędzić czas, proponujemy całodniowe wycieczki do pobliskich miast, pełnych zabytków, historii, legend i atrakcji.

Kowary zapraszają na podziemną wycieczkę do sztolni, spacer po starym rynku oraz do Parku Miniatur Dolnego Śląska.
 
Komarno to raj dla speleologów, na odważnych czekają jaskinie, m.in. w masywie Maślaka i Połomu. Komarno leży na trasie Rowerowej Obwodnicy Jeleniej Góry, z której można podziwiać panoramę Karkonoszy.

Łomnica proponuje pałac z XVIII wieku z pięknym parkiem. Przez wieś przebiegają czarny i czerwony szlak rowerowy oraz Sudecka Droga św. Jakuba.

Miłków jest dawną kolebką karkonoskich laborantów, którzy przez lata produkowali medykamenty ze skarbów natury. W Miłkowie jest także zabytkowy kościół św. Jadwigi oraz piękny pałac z XVII wieku.

Mniszków jest doskonałą bazą wypadową w Rudawy Janowickie oraz wzniesienie Mały Wołek i Skalnik. Rowerzyści mogą natomiast wybrać się żółtym szlakiem do Janowic czy na Przełęcz Rędzińską. Zaprowadzi ich tam Pętla Rudawska.

Mysłakowice to przede wszystkim tyrolskie domki z XIX wieku, które można podziwiać do dziś oraz pałac z XVIII wieku. Miłośnicy wędrówek mogą wybrać się do lasu w masywie Mrowca lub na Krzyżową Górę, na szczycie której znajduje się Krzyż Trzech Królów pruskich z 1874 roku.

Podgórzyn jest bardzo ciekawym miejscem dla rowerzystów, którzy mogą pojechać w stronę Sosnówki lub na Przełęcz Karkonoską.

Przesieka kusi malowniczym Wodospadem Podgórnej, w którym w zimie orzeźwiającą kąpiel urządzają sobie "morsy". W Przesiece znajduje się również ciekawa skałka Chybotek oraz japoński ogród Siruwia.

Piechowice mają do zaoferowania przepiękny rezerwat krokusów, Hutę Szkła Julia, neoromański Kościół parafialny z lat 1909-1911 oraz kościół filialny Bożego Ciała z XVI w.

Siedlęcin słynie z zabytkowej wieży rycerskiej oraz schroniska tuż nad zalewem. Wieża powstała w XIV wieku na potrzeby księcia jaworskiego Henryka I. Wewnątrz zachowały się oryginalne wnętrza, a na ścianach barwne malowidła przedstawiające historię miłości sir Lancelota do Ginewry. Wzdłuż rzeki Bóbr prowadzi szlak rowerowy i Sudecka Droga św. Jakuba.

Sosnówka to synonim szczęścia w miłości, które wg legendy daje woda z Dobrego Źródła, płynąca przy kaplicy św. Anny.  Powyżej kaplicy znajduje się góra Grabowiec z ciekawą skałą Patelnia.

Staniszów to gratka dla miłośników zabytków. Jednym z nich jest kościółek obronny p.w. Przemienienia Pańskiego z ok. 1500 roku. Kolejne zabytki to dwa piękne pałace - Pałac Staniszów i Pałac Na Wodzie. Spacerowiczom proponujemy wejście na Witoszę i Grodno. Na szczyty dostaniemy się żółtym szlakiem biegnącym z Jeleniej Góry.

Ściegny słynęły kiedyś z płuczek złota, dziś znane są przede wszystkim dzięki miasteczku Western City. Warto też wybrać się spacer na wzgórze Straconka, znajdujące się na wys.478 m. Stoją tu ruiny szubienicy z 1677 roku.

Trzcińsko to cel miłośników wspinaczki skałkowej. Trenowali tu m.in. polscy himalaiści - Wanda Rutkiewicz i Jerzy Kukuczka. Góry Sokole tworzą dwa wzniesienia - Sokolik (642 m n.p.m.) i Krzyżna Góra (654 m n.p.m.). Z Sokolika zobaczymy całą okolicę.

Wojanów posiada pięknie odrestaurowany pałac otoczony okazałym ogrodem. Niedaleko - w Bobrowie - stoi inny pałac, mocno zniszczony, ale można jeszcze podziwiać w nim malowidła czy stare piwnice.

Wrzeszczyn to miejsce dla aktywnych. Jedną z tutejszych atrakcji jest zapora wodna, wysoka na 20 metrów. Tworzy ona malownicze Jezioro Wrzeszczyńskie, które można podziwiać z korony zapory. Przez samą koronę biegnie szlak rowerowy "Dolina Bobru".

Zachełmie jest świetną bazą wypadową na zamek Chojnik. Idąc doliną Choińca zobaczymy przy okazji znaki walońskie wyryte w skałach. Alternatywą dla spacerowiczów jest wycieczka na Pogórze Karkonoskie, z którego można pooglądać całą panoramę gór.

Leśna to przede wszystkim pięknie położony i zachowany Zamek Czocha, który jest udostępniony dla zwiedzających. Można go podziwiać wewnątrz, jak również z poziomu wody, pływając kajakiem lub rowerem wodnym po jeziorze Złotnickim lub Leśniańskim.